Haber

A Milli Erkek Hentbol Takımı İtalya maçına hazır

Türkiye A A Milli Erkek Hentbol Takımı, yarın Sakarya’da oynayacağı İtalya maçının hazırlıklarını tamamladı. Başantrenör Okan Halay, “Burada amacımız ilk maçta bize yakışan bir oyun sergilerken aynı zamanda rövanşta da avantajlı bir skor elde etmek. Bunu başaracak kadar güçlü olduğumuza inanıyoruz.”

A Milli Erkek Hentbol Takımı, 2025 Erkekler Dünya Hentbol Şampiyonası Avrupa Elemeleri 1. tur ilk maçında İtalya ile karşılaşacak. Milliler, Serdivan maçının oynanacağı yer Spor Spor salonunda yaptığı antrenmanla hazırlıklarını tamamladı. Yıldızlarda ve hilallerde; Başantrenör Okan Halay, kaptan Ramazan Döne ve Baran Nalbantoğlu basına açıklamalarda bulundu.

İkinci maç öncesinde avantajlı bir skor elde etmek istediklerini belirten A Milli Erkek Hentbol Takımı Baş Antrenörü Okan Halay, “2025 Dünya Şampiyonası elemelerindeki 2 ayaklı maçın ilk maçını yarın evimizde Sakarya’da oynayacağız. Amacımız ilk maçta bize yakışan bir oyun oynayıp aynı oyunu oynamak” dedi. “İkinci maç için aynı anda avantajlı bir skor almak. Bunu başaracak kadar güçlü olduğumuza inanıyoruz. Bütün çalışmalarımızı bunun üzerine kurduk. İnşallah yarın buradan başarılı bir galibiyetle ayrılacağız” dedi. .

RAMAZAN DÖNE: DÜNYA ŞAMPİYONASINA GİTMEYİ İSTİYORUZ

Dünya Şampiyonası’na katılmak istediklerini belirten takım kaptanı Ramazan Döne, “Bugün son antrenmanımızı yapacağız. Küçük dokunuşlar yapacağız. Hazırız, top artık elimizde. Sahaya çıkacağız. Saha ve mücadele. Bu iki ayaklı maçlarda ilk maç her zaman önemlidir. İki ayaklı maçları istediğimiz skorla oynayacağız. “Kazanmayı ve İtalya’ya gitmeyi o kadar istiyoruz. İnşallah bu turnuvanın sonunda Dünya Şampiyonası Finallerine gitmek istiyoruz” dedi.

BARAN NALBANTOĞLU: BU GÜZEL ÇALIŞMANI İKİ MAÇTA DA KAZANARAK TAÇLANDIRMAK İSTİYORUZ

Yoğun bir kamp dönemi geçirdiklerini belirten Baran Nalbantoğlu, “Rakibimiz İtalya güçlü bir rakip. Son yıllarda Avrupa hentbol ekolüne ayak uydurabilen bir rakip. Okul değişikliğiyle birlikte.” Son yıllarda yurtdışına çıkan oyuncuların arasında hızlı hentbol ön plana çıktı. Ancak bu ay iki kez kamp yaptık. “Hücum ve savunma anlamında tedbirlerimizi almak için çok çalıştık. Yoğun bir kamp döneminden geçiyoruz ve kamp döneminin sonuna geldik. Bu güzel çalışmayı, bu güzel çabayı her iki maçı da kazanarak taçlandırmak istiyoruz” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu