Haber

Ayvalık’ta sezon doluydu

BALIKESİR (İGFA) – Balıkesir’de Ayvalık Belediyesi’ne ait Boğaziçi Oteli, Taş Köşk, Paşalimanı Cafe Restaurant, Sarı Zeybek Spor Tesisleri, Çamlık Kır Bahçesi, Akaryakıt İstasyonu, Liman İşletmeciliği, Mesire Alanı, Kapri ve Kumadası plajları dışında Ayvalık Belediye Başkanı Mesut Ergin tarafından açıldı. . ; Bu dönemde Cennet Zirvesi, Cunda Art Deniz Beach, Park Cafe ve Yat Çekek tekne bakım onarım gibi işletmeleri ile Ayvalık’ta yerli ve yabancı misafirlerine sorunsuz hizmet vermiştir.

Ayvalık Belediye Başkanı Mesut Ergin, işletmelere gelen ziyaretçi sayısının arttığına dikkat çekmenin yanı sıra, “Özellikle Cennet Tepesi turların uğrak noktası olmaya başladı.

Yoğun ilgi gören Cennet Tepesi’nde bu sezon 20 bin kişiyi ağırladık. Ayrıca öğrencilerimizin eğitimlerine katkı sağlamak amacıyla işletmelerimizde istihdam olanakları da açtık. Bayram boyunca tüm işletmelerimizde yaklaşık 100 bin kişiyi ağırladık” dedi.

Başkan Ergin, pandemi sürecinde yaşanan kısıtlamalara rağmen Ayvalık işletmelerinin dört yıldır işletmeleri israf konumundan karlı konuma getirdiğini belirtti. Ayvalık Belediye Başkanı Mesut Ergin, “Amacımız gelirlerimizi artırmaktı ve başardık. Elde ettiğimiz gelirlerle işletmelerimizi sürdürmenin yanı sıra bu bütçeyle kültür merkezlerimizi de yeniledik. Ayvalık Belediyesi uygun fiyatlı işletmeleriyle her bütçeden vatandaşa hizmet vermeye devam ediyor.

ulukislahaber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu