Haber

Gaziemir’de Öldürülen Gazeteciler Anıldı: Bizi Unutmayın

Gaziemir Belediyesi’nin öldürülen gazeteciler anısına düzenlediği etkinlikte sahne alan Levent Üzümcü ve Orhan Aydın, Bizi Unutma oyununu sahneledi. Etkinlikte konuşan Önder Arda, “Size söz veriyorum ki gazeteciler özgürce yazar; Sanatçıların özgürce sanatlarını icra edecekleri günler çok yakın” dedi.

Gaziemir Belediyesi’nin Öldürülen Gazeteciler Günü kapsamında düzenlediği etkinlikte “Bizi Unutma” adlı oyun sahnelendi. Cengiz Toraman’ın yazıp yönettiği oyunu Levent Üzümcü Tiyatro oyuncuları Levent Üzümcü ve Orhan Aydın sahneledi. Solist Gülcan Altan ve Piyanist Dengin Ceyhan, besteleriyle oyuna renk kattı. Atatürk Kültür Merkezi’nde sahnelenen oyun seyircilerden tam not aldı. Oyuna büyük ilgi gösteren Gaziemirliler, sanatçıları ayakta alkışladı.

Oyunun sonunda Gaziemir Belediye Başkanı Halil Arda, sanatçılar için birer hatıra sunarak, “Gün kapsamında düzenlediğimiz etkinlikte büyük ustalar Levent Üzümcü ve Orhan Aydın’ı Nazım Hikmet Sahnesi’nde ağırlamaktan mutluluk duyuyorum. Öldürülen Gazetecilerin Kalemini satmayan, namuslu, namuslu, rüşvetle satın alınamayan, mesleği uğruna ölümü göze alan gazeteciler maalesef bu ülkede katledildi. Hayatımın 50 yılında 55 gazetecinin katledildiğine tanık oldum. Onlar sadece gazeteci değildi. Yolumuzu aydınlatan aydınlardı. Onlara; adaleti, barışı ve kardeşliği yüreğinde hisseden, daha güzel yarınlara inanan insanların yüreğinde, çocuklarımızın parlayan gözlerinde yaşarlar. Gazetecilerin özgürce yazdığı, sanatçıların özgürce oyunlarını oynadığı günler çok yakın. Buna inan!” dedi.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu