Haber

Görme engelli sporcular ile protokol arasında futbol maçı oynandı.

Ordu’da görme engelli sporcular ile protokol üyeleri arasında ‘Görme Engelliler Futbolu’ müsabakası düzenlendi.

gençlik ve Spor Sağlık Bakanlığı’nın desteğiyle inşa edilen B1 futbol sahası, Engelliler Haftası’ndaki ilk karşılaşmasıyla hizmete açıldı. Bu çerçevede B1 alanında Ordu Görme Engelliler Spor Kulübü sporcuları ile il protokolü ortasında futbol maçı yapıldı. Görme engellilerin gözlerini yumarak il protokolünün gösteri maçı renkli görüntülere sahne oldu, maç 2-2 berabere bitti.

İlgili Makaleler

Celal Tezcan: “Bu gençlerden dünya şampiyonlukları bekliyoruz”

Karşılaşmanın ardından açıklamalarda bulunan Ordu Büyükşehir Belediye Başkan Yardımcısı Celal Tezcan, günün anlamlı geçtiğini ve tesisin keyifli geçtiğini söyledi. Tezcan, “Bugün bir örnek teşkil etmek için çıktık, bu gençlerin Türkiye’de ve dünyada bir ilk olmasını bekliyoruz.”

Ordu Gençlik ve Spor İl Müdürü Mustafa Genç, bakanlığın Ordu’ya kazandırdığı yatırımlar çerçevesinde kentte B1 sahasının yapıldığını söyledi. Genç, “Şu anda B1 sahası Türkiye’deki 7 B1 sahasının en güzeli. İnşallah bu sahada milli maçlarımızın olması için çalışıyoruz. Ordu Görme Engelliler Spor Kulübümüz bugün düzenlenen organizasyon çerçevesinde katılım sağladı. Engelliler Haftası.”

Vedat Yavuz: “Futbol bizim için dert ama eğlenceli bir branş”

Görme Engelliler Federasyonu Başkan Yardımcısı Vedat Yavuz, “Özellikle futbol güçlü ve keyifli bir branş. Milli Takımımız 2024 yılında Paris’te yapılacak Paralimpik Oyunları’na Türkiye 2.’si olarak katılma hakkı elde etti. Biz de bu alanlarda sürekli antrenman yaparak ve sporcularımızı geliştirerek Milli Takım’a da dahil oluyoruz. Yetenekli çocuklar yetiştirmeye çalışacağız” dedi.

Karşılaşmaya katılan sporcular, etkinliğin keyifli geçtiğini ve protokol üyelerinin bu etkinliğe kendi perdelerinden katılmaktan memnuniyet duyduklarını söyledi.

Etkinliğe Ordu Valisi Tuncay Sonel, CHP Ordu Milletvekili Mustafa Adıgüzel, AK Parti Ordu İl Başkanı Halit Tomakin, Ordu Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Sait İnan, kurum yöneticileri ve ilgililer katıldı. – ORDU

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu