Haber

İsrail Genelkurmay Başkanı: İsrail askerleri Gazze’yi kuşattı

İsrail Genelkurmay Başkanı Herzi Halevi, İsrail askerlerinin Gazze kentinde operasyon düzenlediğini ve kenti kuşattığını bildirdi.

Halevi, abluka altındaki Gazze Şeridi’nde İsrail Hava Kuvvetleri’ne ait bir üste düzenlenen saldırılara ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

İlgili Makaleler

Halevi, Gazze’ye yönelik saldırılarda şu anda İsrail Hava Kuvvetlerinin “yarısından azını” kullandıklarını belirterek, geri kalan kısmın da gerekirse diğer cephelerde görev yapmaya hazır olduğunu belirtti.

Halevi, Gazze’deki savaşta “önemli bir aşamaya daha geldiklerini” belirtti.

İsrail askerlerinin Gazze Şeridi’nin kuzeyinde merkezde bulunduğunu belirten Halevi, “Gazze kentinde güçlerimiz faaliyet gösteriyor, etrafını sarıyor, kara saldırısını derinleştiriyor ve başarılarını artırıyor.” İfadelerini kullandı.

Gazze’deki akaryakıt sıkıntısına ilişkin bir soruya yanıt veren Halevi, 7 Ekim’den bu yana Gazze’ye akaryakıt girişine izin vermediklerini belirterek, hastanelerdeki akaryakıtın tükenmediğini iddia etti.

İsrail Genelkurmay Başkanı, “Bittiği takdirde akaryakıtın bölgedeki hastanelere gözetim altında girmesine izin vereceklerini” kaydetti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu